Главная 2 Ноутбуки и планшеты 2 Виявлено перший шифратор для Android з функцією блокування смартфона

Виявлено перший шифратор для Android з функцією блокування смартфона

Антивірусна компанія ESET виявила новий троян-шифратор DoubleLocker, що загрожує користувачам мобільні пристрої на основі операційної системи Android. За словами спеціалістів ESET, це перший шифратор з функцією блокування екрану, що атакує смартфони і планшети з Android.


Шифратор DoubleLocker побудований на базі мобільного банківського трояна для Android-пристроїв. На відміну від звичайних банківських троянів, він не займається збором банківських даних користувачів. Замість цього DoubleLocker оснащений двома інструментами для вимагання: він може змінити PIN-код пристрою на довільний, а також шифрує знайдені дані. Як підкреслює ESET, таке поєднання функцій в екосистемі Android спостерігається вперше.

DoubleLocker поширюється простим «класичним» способом, як і його предок-банкер – під виглядом фейкового Adobe Flash Player через скомпрометовані сайти. Після запуску на пристрої користувача програма пропонує активувати шкідливу службу спеціальних можливостей під назвою Google Play Service. Отримавши необхідні дозволи, DoubleLocker активує права адміністратора і встановлює себе як лаунчер за замовчуванням.

Сума викупу становить 0,0130 биткоина (близько 4000 рублів), в повідомленні зловмисників підкреслюється, що оплата повинна бути проведена протягом 24 годин. Якщо викуп не буде перераховано, дані залишаться зашифрованими.

Отправить ответ

Оставьте первый комментарий!

avatar
  Subscribe  
Notify of