Главная 2 Ноутбуки и планшеты 2 Ростех спростував постачання в школи американських планшетів п’ятирічної давнини

Ростех спростував постачання в школи американських планшетів п’ятирічної давнини

У мережі розгорається скандал, пов’язаний з пілотним проектом Ростеха щодо впровадження в школи програми ЕЭОС (Єдиної Електронної Освітньої Середовища). Журналісти ресурсу Znak.com сходили в одну з свердловських шкіл і вибухнули розгромної статті, стверджуючи, що під виглядом «російської розробки» школи поставили американські планшети п’ятирічної давності — enTourage eDGe, випущені в 2012 році. Тепер прес-служба НЦЭО (Національного центру електронного освіти), що відповідає за проект організації, виступила зі спростуванням цієї статті.


Як повідомив журналістам Костянтин Козлов, генеральний директор НЦЭО, інформація Znak.com «не відповідає дійсності». За його словами, російські фахівці істотно доопрацювали американський проект, розробка велася з 2011 року. Він зазначив: «В основі планшета, який бере участь в апробації, дійсно лежить форм-фактор, права на використання якого були викуплені у американського стартапу на рубежі 2010 року. Ключові розробки та доопрацювання пристрою в подальшому були проведені російськими розробниками і захищені як об’єкти інтелектуальної власності у відповідності з російським законодавством. Софт планшета на 100% є власною розробкою, хард і більш ніж на 60% відрізняється від наведеного в якості прикладу в статті». Також він зазначив, що вийшло пристрій не надходило в роздрібний продаж. На даний момент пристрій оцінюється більш ніж в 30 тисяч рублів, планується зниження вартості нижче 20 тисяч рублів.

Нагадаємо, з 1 вересня 2017 року проект запущений в Свердловській області, в тому числі в Єкатеринбурзі та Нижньому Тагілі. Як очікується, він стане наймасштабнішим за використання комплексної системи електронного освіти в Росії: проект розрахований на 350 класів-учасників, понад 700 вчителів, понад 10 000 школярів.

Один з важливих елементів програми – планшет для школярів, створений російськими розробниками. Збірка проводиться китайським гігантом Foxconn. Планшет являє собою двухэкранное панельне пристрій і нагадує книгу. Один з двох екранів виконаний на основі технології «електронного чорнила». Діагональ кожного з екранів становить 10 дюймів. Робота проводиться під управлінням операційної системи Android.

Важать планшети не більше 1,5 кг. На нього встановлено контент з федерального переліку підручників. Теоретично, планшет повинен замінити не тільки підручники, але і зошити. Планується роздати 8 тисяч таких планшетів.

Проект тестування ЕЭОС розрахований на 2017-2018 навчальний рік. Перші значущі результати Ростех розраховує отримати вже до кінця 2017 року.

Отправить ответ

Оставьте первый комментарий!

avatar
  Subscribe  
Notify of