Главная 2 Ноутбуки и планшеты 2 Процесори Intel Gemini Lake теж у дефіциті, виробникам ноутбуків доводиться перемикатися на SoC Qualcomm

Процесори Intel Gemini Lake теж у дефіциті, виробникам ноутбуків доводиться перемикатися на SoC Qualcomm

Минулого тижня в Гонконзі проходила виставка Global Sources, на якій багато місцеві компанії представили свої новинки. Маловідома у нас китайська фірма Weibu привезла на захід компактний ноутбук. Здавалося б, рядове явище, що не варте окремої нотатки, однак лептоп, названий H133W-MY, і сам по собі цікавий, але набагато цікавіше причина використання в ньому нетрадиційної апаратної платформи.

Справа в тому, що H133W-MY побудований на SoC Qualcomm Snapdragon 835, хоча спочатку планувалося використання CPU Intel сімейства Gemini Lake. Але, як виявилося, ці процесори теж у дефіциті! Тобто «процесорний криза» Intel масштабніше і не обмежується тільки CPU для настільних ПК. За чутками, виробників материнських плат в Європі, при відсутності належного обсягу складських запасів процесорів для настільних ПК, виручають… моделі системних плат з вбудованими процесорами — як раз тими самими Gemini Lake. Ймовірно, таким чином і утворився дефіцит останніх: якщо Gemini Lake вистачає для материнських плат, то для виробників мобільних ПК, та ще й далеко не першого ешелону, їх уже бракує. Доводиться перемикатися на SoC Qualcomm.

Але і тут теж не все гладко. Чому Weibu зробила вибір на користь далеко не найпопулярнішою для формату моделі ноутбука Snapdragon 835 замість Qualcomm Snapdragon 850? Вже чи не з тієї самої причини, що і Qualcomm Snapdragon 850 поки теж у дефіциті?

Як би те ні було, Snapdragon 835 поки жива і дає життя таким продуктам, як H133W-MY. Ця модель оснащена екраном IPS діагоналлю 13,3 дюйма роздільною здатністю Full HD, 4 ГБ оперативної і 64 ГБ вбудованої флеш-пам’яті, АКБ ємністю 5000 мА·год, портами USB Type-A і Type-C. Як і багато інші моделі категорії Windows on ARM, ця обходиться пасивною системою охолодження.

Про ціну і терміни появи Weibu H133W-MY в продаж нічого не повідомляється. Та й не виключено, що як тільки з’явиться достатня кількість CPU Gemini Lake, ноутбук відразу ж мігрує на них. У китайських виробників жонглювання платформами — в порядку речей.

Теги:

Коментувати

Источник
23.10.2018 12:30

Отправить ответ

Оставьте первый комментарий!

avatar
  Subscribe  
Notify of