Главная 2 Телефоны 2 «Антишпигунський» смартфон Purism Librem 5 буде використовувати Debian GNU/Linux і дозволить відключати камеру, мікрофон і навіть модем

«Антишпигунський» смартфон Purism Librem 5 буде використовувати Debian GNU/Linux і дозволить відключати камеру, мікрофон і навіть модем

Компанія Purism представила свій перший Librem 5 — перший, за заявою виробника, захищений смартфон, який використовує відкрите ПЗ.

На відміну від багатьох інших компаній, що створюють «шпигунськими» апарати на основі Android, Purism взяла за основу платформу PureOS, яка є похідною Debian GNU/Linux, хоча повідомляється про можливість запускати практично будь-який дистрибутив GNU+Linux.

Серед особливостей пристрою є окремий від однокристальних системи модем, апаратні засоби відключення камери, мікрофона, бездротових адаптерів і навіть самого модему, шифрування голосових викликів, шифрування текстових повідомлень і електронних листів, можливість приховати свій номер телефону при вихідному виклику, налаштування VPN і розширені засоби захисту браузера, можливість виступати в ролі ПК при підключенні клавіатури і мишки, а також деякі інші особливості.

Що стосується параметрів, Librem 5 отримає п’ятидюймовий екран, платформу i.MX6/i.MX8, 3 ГБ ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті, 32 ГБ флеш-пам’яті. Вартість пристрою складе 600 доларів.

На даний момент виробник намагається зібрати кошти на випуск смартфона. З необхідних 1,5 млн доларів зібрано поки лише близько 100 000 доларів.

Коментувати

Источник

Отправить ответ

Оставьте первый комментарий!

avatar
  Subscribe  
Notify of